Ogólnopolska Konferencja dla Rodziców - Jestem Rodzicem - wybieram empatię

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą, aby dzieci w naszym społeczeństwie wyrastały na szczęśliwych, świadomych siebie i odpowiedzialnych za swoje życie ludzi na ogólnopolską konferencję dla rodziców:
 
JESTEM RODZICEM - WYBIERAM EMPATIĘ
Korzenie i skrzydła - jak wychować szczęśliwego człowieka?
 
DLA KOGO? Konferencja skierowana jest do rodziców, zapraszamy także wszystkie osoby, które nie są rodzicami, ale widzą sens w działaniach mających na celu zwiększanie kompetencji w byciu świadomym rodzicem.
Jako rodzice jesteśmy przy dziecku od początku jego życia, towarzyszymy mu w poznawaniu otaczającej rzeczywistości, w nauce pierwszych kroków i słów, przekazujemy - świadomie lub nie - nasze postawy i rozumienie świata. Możemy sprawiać, że jest on fascynującym miejscem, a bliscy ludzie są obok, by pomagać, także wtedy (a może przede wszystkim), kiedy jest trudno, kiedy dzieci popełniają błędy, złoszczą się i nie radzą sobie z emocjami. Tak każdy człowiek buduje swoje „fundamenty na życie”, które potem mogą być siłą konstruktywną albo destruktywną.
Bycie rodzicem to potęga miłości, emocji i konkretna wiedza, jak wychować dziecko. Coraz więcej osób chce świadomie uczyć się tego, jak efektywnie wspierać swoją pociechę na drodze do dorosłości. Jako rodzice chcemy dawać dzieciom wszystko, co najlepsze, wyposażyć je w życiową mądrość i moc, z którą poradzą sobie w dorosłym życiu. I jednocześnie wiemy, że wcale to nie jest łatwe, że mierzymy się nierzadko z bezradnością, smutkiem, a czasem i złością, kiedy sprawy nie idą tak, jak byśmy chcieli.
Pracując z dziećmi i młodzieżą widzimy, jak bardzo kurczą się ich kompetencje społeczne, jak coraz gorzej radzą sobie z budowaniem relacji i braniem odpowiedzialności za własne życie. Coraz częściej dzieci i nastolatki zmagają się z problemami depresji młodzieńczej. Z takimi deficytami ci młodzi ludzie trafiają na uczelnie, a potem do pracy. Czy mają szanse na zbudowanie szczęśliwych związków, rodzin?
 
A my? Rodzice, jak sobie z tym wszystkim radzimy?
Świat goni jak szalony. Czasem nie potrafimy wyhamować, a kiedy się już udaje, okazuje się, że nasz nastolatek jest zamknięty we własnym świecie, do którego nie chce nas wpuścić. W roku 2017 padł w Europie smutny rekord ilości młodzieńczych samobójstw (przed ukończeniem 18 roku życia). Rodzice coraz częściej doświadczają bezradności i nie potrafią pomóc.
Czy można coś z tym zrobić? Dobra wiadomość. Pomoc jest możliwa, wymaga jednak świadomości i kompetencji, które trzeba budować. I stąd właśnie pomysł na naszą konferencję, która jest odpowiedzią na realne potrzeby i krokiem do spełnienia marzenia o zdrowym społeczeństwie.
 
CELEM KONFERENCJI jest wyposażenie uczestników w konkretną wiedzę merytoryczną na temat tego, w jaki sposób wspierać dziecko od wczesnego dzieciństwa, po wczesną młodość, jak stworzyć w rodzinie dobre warunki dla rozwoju budowania poczucia własnej wartości, empatii, rozwoju mózgu i motywacji wewnętrznej do uczenia się i poznawania świata.
 
Zapraszamy na część wykładową oraz na praktyczne warsztaty. Nie zabraknie punktu widzenia dzieci. Będzie też okazja do dyskusji oraz do skorzystania z doświadczeń naszych prowadzących wykłady i warsztaty. Zaprosiliśmy fachowców, za którymi stoi potężne doświadczenie i wymierne efekty w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Będzie można też kupić książki, adekwatne do poruszanych tematów.

Kalendarium

Poprzedni miesiąc Grudzień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 48 1
week 49 2 3 4 5 6 7 8
week 50 9 10 11 12 13 14 15
week 51 16 17 18 19 20 21 22
week 52 23 24 25 26 27 28 29
week 1 30 31

Podgląd zdjęć

jadlospis2

Licznik odwiedzin

35301
Powrót do Góry

atms info